Sport

Warszawska Legia pokonała Spartak z Moskwy i wysunęła się na pozycję numer jeden w klasyfikacji grupy C! Fantastyczny rezultat w rundzie pierwszej rozgrywek Europa League!

Warto uświadomić sobie, iż drużyny piłkarskie z naszego kraju bardzo rzadko są w stanie zagwarantować swoim fanom radosne emocje w europejskich zmaganiach. Zostaliśmy przyzwyczajeni do tego, że co sezon drużyny z polskiej ligi w oka mgnieniu ponoszą porażki w eliminacyjnych rozgrywkach i kończą swój udział w rozgrywkach europejskich. W tym sezonie sympatycy piłki nożnej z naszego kraju mogli być jednak delikatnie mocniej ucieszeni z formy piłkarskich zespołów. W ostatecznym rozrachunku do zmagań grupowych europejskich rozgrywek awansowała jedynie Legia, ale reszta klubów w okresie rozgrywek kwalifikacyjnych radziła sobie całkiem solidnie. Jednak teraz chcemy skupić się na grze Legii, która podczas wieczoru w środę rozpoczęła rywalizację w zmaganiach grupowych Europa League. Oponentem w starciu numer jeden grupowych rozgrywek był Spartak Moskwa, a więc naprawdę mocny klub pochodzący z Rosji.

Wielu dziennikarzy przed tym meczem zgodnie twierdziło, iż Legii Warszawa naprawdę trudno będzie starać się o jakąkolwiek zdobycz punktową. Przed tym spotkaniem moskiewski Spartak wydawał się oponentem znacznie bardziej silniejszym i mistrz polskiej ligi musiał się mocno postarać, by wywalczyć chociażby punkt podczas tego meczu. Jednak rzeczywistość przedstawiała się zdecydowanie inaczej, co bez wątpienia jest bardzo dobrą nowiną dla futbolowych sympatyków z naszego kraju. Już od początku meczu zawodnicy szkoleni przez Michniewicza zagwarantowali zespołowi gospodarzy i parę razy byli bardzo blisko zdobycia gola. Z pewnością piłkarze moskiewskiego Spartaka byli naprawdę zadziwieni tym, w jakim stylu to starcie rozegrali piłkarze Legii Warszawa. Taktyka warszawskiej Legii okazała się niesamowicie rozważna i można było dostrzec w niej koncepcję na ten pojedynek. Wydawać się mogło, że starcie zakończone zostanie remisowym wynikiem w momencie, gdy na tablicy wyników pojawiła się ostatnia minuta pojedynku. W doliczonym czasie przez arbitra jednak piłkarze warszawskiej Legii wyprowadzili bardzo dobrą kontrę, która zakończyła się trafieniem dla zespołu gości zdobytym przez Kastratiego. Gracze Spartaka Moskwa próbowali jeszcze strzelić gola, jednak zabrakło im paru minut i to zawodnicy warszawskiej Legii mogli świętować wygraną.

Betclic kod promocyjny
Betclic kod promocyjny

Kod promocyjny Betfan
Kod promocyjny Betfan

Ewinner bonus
Ewinner bonus

Sprawdzone bonusowe kody
Sprawdzone bonusowe kody

Zostaw komentarz