Wiadomości

Rozmowa z księciem Harrym i Meghan Markle

Ostatnio, a więc 7.03 o godzinie 20 dokonał się wywiad Oprah z księciem Harrym oraz jego żoną Meghan Markle. O rozmowie tej szybko zrobiło się niezwykle głośno i do tej pory jest to jeden z czołowych tematów wśród różnorodnych tabloidów. To był 1 połączony wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po wyrzeczeniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Podczas telewizyjnego spotkania z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Podczas rozmowy pojawiły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Poza tym, w oparciu opublikowanego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym sporze w rodzinie królewskiej stoją właściwie po stronie królowej Elżbiety II i reszty członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Mimo tego nie da się zaprzeczyć, że poparcie jest bardzo zróżnicowane, w zależności od upodobań politycznych i wieku. Brytyjskie tabloidy dostrzegają, iż jeśli Meghan i Harry chcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić do królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem stracili nieodwołanie swoją okazję. Prócz wspomnianych wcześniej kwestii para królewska poruszyła też motyw samobójczych myśli Meghan oraz tego, że książe nie wypatrzył wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam dodał.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się generowaniem różnorodnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, namówili czwórkę znawców analizujących w mediach sprawy rodziny królewskiej na skomentowanie wywiadu dwa dni przed jego publikacją. Doświadczeni profesjonaliści, w tym dawny sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, zinterpretowali cały wywiad, zarzucając w ten sposób Oprah brak profesjonalizmu a z kolei Meghan Markle korzystanie z bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Oprah z Harrym a także Meghan pokazany został w wieczornym TVN24. Wówczas rozmowę tą podglądało średnio mniej więcej milion odbiorców. Ta telewizyjna stacja okazała się wtedy wiceliderem na rynku, tym samym wyprzedzając Polsat i TVN.

Równocześnie mówi się, że wywiad ten jedynie udowodnił informacje dotyczące Winfrey jako dziennikarki, która jest w stanie wykrzesać ze swojego rozmówcy wnikliwie wszystko. Uwzględniając emocjonujące informacje pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah robiła to już wiele razy. Bezspornie trzeba stwierdzić, że temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni zapewne często analizowany.

Zostaw komentarz